Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Dinner set 9952009



*

nr 995 2009


DINNER SET

17 del, fish plates, Johnson & Bros,


17 del, Fisktallrikar, Johnson Bros, England


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1700

Auction date:

Monday November 16 2015
at 20:05:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/10 02:33:18 1      800 kr
9/11 21:31:39 2      800 kr
9/11 21:31:39 1      800 kr (Robot)
9/11 21:32:10 2      900 kr
15/11 10:18:54 3      1.000 kr
15/11 15:23:34 2      1.100 kr
16/11 16:29:27 4      1.500 kr
16/11 17:58:40 5      1.300 kr
16/11 17:58:40 4      1.400 kr (Robot)
16/11 17:58:49 5      1.500 kr
16/11 17:58:49 4      1.500 kr (Robot)
16/11 17:59:03 5      1.600 kr
16/11 19:13:58 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskmönster fiskmönstrade fisktallrik fisktallrikar johnson & bros keramik matservis mattallrik mattallrikar servisdelar
  • 7043 ASHTRAY
    Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:47
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:01
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:55
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:13
  • 6539 DISH
    Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:24
  • 7208 Frukostkoppar
    2 pcs, Spode, 'The Spode blue room collection', It..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49




Ladda ner broschyr